[rank_math_breadcrumb]

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

[ad_1]

وب‌سایت پدال: به JCB Fastrac Two (عجب اسم مسخره‌ای!) یا همان سریع‌ترین تراکتور دنیا سلام کنید! رکورد این تراکتور اوایل سال جاری در کتاب رکورد‌های گینس ثبت شده است.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

این تراکتور اصلاح شده به رانندگی گای مارتین توانست رکورد سرعت ۲۱۷.۵۶۸ کیلومتر در ساعت (حرکت به‌صورت رفت‌وبرگشت و محاسبه سرعت متوسط) را در فرودگاه الوینگتون بریتانیا بر جای بگذارد. این تراکتور نه تنها سرعت یاد شده را ثبت کرد بلکه به حداکثر سرعت ۲۴۷.۴۷۰ کیلومتر در ساعت نیز دست یافت.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

به این ترتیب تراکتور یاد شده توانست رکورد قبلی سریع‌ترین تراکتور دنیا با سرعت ۱۶۶.۷ کیلومتر در ساعت را بشکند. آن تراکتور نیز ساخته‌ی JCB و راننده‌اش نیز گای مارتین بود. پیش از پرسیدن چرایی و چگونگی ثبت این رکورد باید بدانید که اصلاً با تراکتوری عادی طرف نیستیم. ظاهراً این شرکت سازنده ماشین‌آلات ساختمانی و کشاورزی از سرعت قبلی ثبت شده راضی نبوده و بنابراین محصولی رادیکال‌تر را توسعه داده است. به‌هرحال دنیا نیازمند تراکتوری با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است نه؟!

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

به لطف جزئیات منتشر شده توسط اتوکار می‌توانیم چیز‌های بیشتری درباره این تراکتور بدانیم. در ویدئوی منتشر شده می‌توانیم بررسی ظاهری کامل تراکتور و ارائه جزئیات فنی آن را مشاهده کنیم.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

همان‌گونه که تجسم می‌کنید این یک سفر فنی فوق‌العاده است که محدودیت‌های طراحی تراکتور را کاملاً جابجا نموده و به جهتی می‌برد که پیش از این هرگز وجود نداشته است. برخلاف اکثر تراکتورها، محصول JCB دارای سیستم تعلیق کامل جلو و عقب است که باعث می‌شود این تراکتور سواری بهتری در جاده داشته باشد.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

همین‌جاست که تفاوت‌ها کاملاً آشکار می‌شود، زیرا این تراکتور رکوردشکن اصلاً مشابه نمونه‌های عادی نیست. برای مثال پیشرانه ۶ سیلندر ۷.۲ لیتری توربودیزل دیزل مکس این تراکتور قدرت ۱۰۱۶ اسب بخاری و گشتاور بیش از ۲۵۰۰ نیوتون متری دارد.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

در مقایسه با پیشرانه استاندارد، این نمونه ارتقا یافته از توربوی بزرگ‌تر، سوپرشارژر با کنترل برقی، تزریق آب و… برخوردار است که این امر برای کاهش دما تا ۵۰ درجه سانتی گراد ضروری است. مهندسان شرکت همچنین منیفولد اگزوز را برای ایجاد جریان بهتر هوا و گاز‌ها اصلاح کرده‌اند.

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!

کیت آئرودینامیک شرکت مهندسی پیشرفته ویلیامز و اصلاحات دیگر باعث شده‌اند یک تراکتور بسیار خاص تولید شود. گیربکس ۶ سرعته دستی متعلق به ZF نیز وجود دارد که باعث می‌شود این تراکتور به سرعت فراتر از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

[ad_2]

نظر خود را در پایین همین صفحه در مورد خبر “ملاقات با سریع‌ترین تراکتور جهان!” با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.