[rank_math_breadcrumb]

تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟

[ad_1]

برترین‌ها: متاسفانه بیشتر اوقات و در بیشتر بخش‌های جامعه، معلولان را به عنوان اعضای این جامعه نادیده می‌گیریم. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر بیشتر از پیش به آن‌ها توجه می‌شود، هرچند امیدواریم که بسیار بیشتر از این شود و به نیازهای روحی و جسمی معلولان و افراد با ناتوانی‌های خاص به عنوان یک عضو کاملا عادی جامعه که حقوقی دقیقا به اندازه دیگران دارند، توجه بیشتری شود.

در سال‌های اخیر در این مجله و سایر رسانه‌ها، مطالبی درباره استفاده برند‌های مطرح جهان از مدل‌هایی با معلولیت‌های مختلف و بیماری‌های مزمن در کمپین‌های تبلیغاتیشان خوانده و شنیده‌اید و خوشبختانه تعداد این کمپین‌های بازاریابی روز به روز بیشتر می‌شود. هنوز راه طولانی در پیش داریم تا نگاه یکسانی نسبت به این افراد با دیگران ایجاد کنیم، اما قطعا برند‌ها با هدف قرار دادن مخاطبان گسترده‌تر برای محصولاتشان، پیشرفت‌های زیادی کسب کرده اند.

اخیرا هم یک فروشگاه لباس عروس در انگلستان با گذاشتن یک مانکن با ویلچر در ویترین فروشگاهش تیتر رسانه‌های اجتماعی شده است. احتمالا این فروشگاه انتظار نداشته این‌قدر مورد توجه قرار بگیرد و در این باره نوشته است: «هنگام آماده کردن این ویترین، حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که این قدر در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار بگیریم، اما به نظر می‌رسد که این مانکن کار خودش را کرد!»

تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟

این نشان می‌دهد که هنوز نگاهی تبعیض‌آمیز به معلولیت در جامعه وجود دارد و چقدر این موضوع جای کار دارد، اما امیدواریم نگاه مثبت به آن بیشتر جا بیفتد. حقیقت این است که این ویترین نباید این قدر هیجان‌ و توجه‌برانگیز باشد، اما اولین باری است که معلولیت در ویترین یک فروشگاه، آن هم لباس عروس، به تصویر کشیده می‌شود. نظر شما در این باره چیست؟

تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟

کاربران ویلچر از این ایده استقبال و از این موضوع ابراز ناراحتی کردند که چرا قبلا به عنوان اعضای جامعه آن‌ها را نادیده می‌گرفتند.
این کار باید کاملا عادی باشد، اما شوکه‌کننده است. قبلا هرگز ندیده بودیم که معلولیت در تبلیغات یا فروشگاه‌های بزرگ صنایع عروسی نمایش داده شود.

کاربران ویلچر با عکس‌های عروسی خود، به تصاویر این فروشگاه واکنش نشان دادند.

تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟

تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟

منبع: boredpanda

[ad_2]

نظر خود را در پایین همین صفحه در مورد خبر “تا به حال یک مانکن با ویلچر پشت ویترین دیده بودید؟” با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.